ПДВ

Податкову накладну помилково зареєстровано на неплатника ПДВ

Податкову накладну помилково зареєстровано на неплатника податку (код 02). Хто має зареєструвати розрахунок коригування до податкової накладної, якщо її потрібно було реєструвати на платника ПДВ?


Відповідно до п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, складається розрахунок коригування до такої податкової накладної.

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яку видано їх отримувачу — платнику податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:

  • постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
  • отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу. При цьому постачальник товарів/послуг має право зменшити суму податкових зобов’язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРПН отримувачем.

Виходячи з норм п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу розрахунок коригування, складений платником податку — постачальником до податкової накладної, помилково зареєстрованої на неплатника ПДВ, підлягає реєстрації таким платником податку — постачальником.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42