Рентна плата

Сплата податкових зобов’язань з рентної плати

До якого бюджету платники податків сплачують податкові зобов’язання з рентної плати?


Згідно з п. 5 частини другої ст. 29 Бюджетного кодексу до доходів загального фонду Державного бюджету України належать, зокрема, 75% рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення (крім рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату, що зараховується до загального фонду державного бюджету у повному обсязі).

Пунктами 4 та 30 частини першої ст. 64 вищезазначеного Кодексу визначено, що до доходів загального фонду бюджетів міст обласного значення, м. Києва, районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, належать, зокрема:

  • 25% рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення (крім рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату), що зараховуються до міського бюджету м. Києва;
  • рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин місцевого значення, що зараховується до бюджетів місцевого самоврядування за місцезнаходженням (місцем розташування) відповідних природних ресурсів, а щодо водних об’єктів — за місцем податкової реєстрації платника рентної плати.

До доходів загального фонду обласних бюджетів належать, зокрема, 25% рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення (крім рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату) (п. 4 частини першої ст. 66 Бюджетного кодексу).

До доходів загального фонду бюджетів міст районного значення, сільських, селищних бюджетів належить, зокрема, рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин місцевого значення. Такий платіж зараховується до бюджетів місцевого самоврядування за місцезнаходженням (місцем розташування) відповідних природних ресурсів, а щодо водних об’єктів — за місцем податкової реєстрації платника рентної плати (п. 3 частини першої ст. 69 Бюджетного кодексу).

Слід зазначити, що переліки корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення затверджено постановою № 827.

Класифікацією доходів бюджету, затвердженою наказом № 11, передбачено коди бюджетної класифікації, на які зараховується рентна плата за користування надрами.

Таким чином, у разі розміщення ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини у межах території України, плата за користування надрами для видобування корисних копалин за звітний період сплачується залежно від виду видобутої корисної копалини (за винятком нафти, природного газу, газового конденсату), яка відповідно до постанови № 827 належить до корисних копалин загальнодержавного або місцевого значення, на коди бюджетної класифікації:

13030100

Рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення

13030200

Рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин місцевого значення

 

У разі розміщення ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини (за винятком нафти, природного газу, газового конденсату), в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин за звітний період сплачується на код бюджетної класифікації:

13030400

Рентна плата за користування надрами континентального шельфу і в межах виключної (морської) економічної зони

 

У разі видобування нафти, природного газу та газового конденсату авансові внески та суми податкових зобов’язань з рентної плати сплачуються залежно від виду вуглеводної сировини на коди бюджетної класифікації:

13030700

Рентна плата за користування надрами для видобування нафти

13030800

Рентна плата за користування надрами для видобування природного газу

13030900

Рентна плата за користування надрами для видобування газового конденсату

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42