РРО. Готівка

Повідомлення про несправність РРО

Протягом якого строку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган про несправність РРО, пошкодження засобів контролю? Яку відповідальність передбачено у разі неповідомлення?


Пунктом 16 ст. 3 Закону України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — Закон про РРО) встановлено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані у разі виявлення несправностей РРО, а також пошкодження засобів контролю протягом робочого дня, в якому виявлено несправності чи пошкодження, письмово або засобами електронного зв’язку в довільній формі повідомити центр сервісного обслуговування, а також протягом двох робочих днів після дня виявлення несправностей чи пошкодження письмово або засобами електронного зв’язку у довільній формі повідомити про це контролюючий орган, у якому суб’єкт господарювання зареєстрований платником податків.

Нормами цього Закону не передбачено застосування до суб’єкта господарювання відповідальності у разі неповідомлення контролюючого органу про виявлення несправностей РРО та пошкодження засобів контролю. Водночас за непроведення розрахункових операцій через РРО застосовуються фінансові санкції, передбачені п. 1 ст. 17 Закону про РРО.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42