Соціальне страхування

Пенсія по інвалідності

Чоловіку 54 роки, працює асистентом кафедри медичного університету. Має стаж наукової роботи понад 30 років, інвалід ІІІ групи загального захворювання. Якщо він оформить пенсію по інвалідності і звільниться з роботи, а потім знову оформиться на роботу не за контрактом, чи буде він за таких умов отримувати пенсію по інвалідності в повному розмірі?


Законодавчо визначено, що науковим (науково-педагогічним) працівникам, яких визнано інвалідами, зокрема III групи, призначається пенсія по інвалідності в розмірі пенсії наукового (науково-педагогічного) працівника (60% від заробітку) незалежно від віку за наявності стажу наукової роботи для чоловіків — 20, для жінок — 15 років, та страхового стажу, передбаченого ст. 32 Закону про пенсійне страхування.

Пенсія по інвалідності науковим (науково-педагогічним) працівникам відповідно до ст. 37 Закону про наукову діяльність призначається за умови звільнення з посади наукового (науково-педагогічного) працівника.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 29 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42