РРО. Готівка

Приймання коштів сільською радою

Чи зобов’язана сільська рада застосовувати РРО при прийманні від населення коштів?


Пунктом 2 ст. 3 Закону України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — Закон про РРО) передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ установленої форми на повну суму проведеної операції.

У зв’язку зі змінами, внесеними Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» та Законом України від 01.07.2015 р. № 569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» до Закону про РРО, застосування РРО при наданні послуг і отриманні та переказі коштів є обов’язковим.

Таким чином, розрахунки за надані комунальні послуги, водопостачання та водовідведення, а також вивезення твердих побутових відходів мають здійснюватись із застосуванням РРО на загальних підставах.

Водночас у разі проведення розрахунків у безготівковій формі, а саме при переказі коштів на розрахунковий рахунок постачальника товару, робіт (послуг) згідно з договором, РРО не застосовується.

Слід також зазначити, що оскільки приймання від населення земельного податку до каси сільської ради не є розрахунковою операцією, РРО не застосовується.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42