ПДФО

Сплата податку до бюджету нерезидентом

До якого бюджету сплачується податок на доходи фізичних осіб при отриманні спадщини фізичною особою — нерезидентом, який не має податкової адреси на території України?


Згідно з п. 174.3 ст. 174 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — Податковий кодекс) особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Відповідно до п. 174.4 цієї статті нотаріус щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину та/або посвідчення договорів дарування в порядку, встановленому цим розділом для податкового розрахунку.

Нотаріус видає спадкоємцю-нерезиденту свідоцтво про право на спадщину за наявності документа про сплату таким спадкоємцем податку з вартості об’єкта спадщини.

Крім того, пп. 168.4.5 п. 168.4 ст. 168 Податкового кодексу встановлено, що фізична особа, відповідальна згідно з вимогами розділу IV за нарахування та утримання податку, сплачує (перераховує) його до відповідного бюджету: у разі видачі свідоцтв про право на спадщину нерезидентам — за місцем одержання свідоцтв.

Враховуючи зазначене, нерезидент сплачує податок на доходи фізичних осіб за місцем нотаріального оформлення свідоцтва про право на спадщину.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 29 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42