Податок на прибуток

Виплата членських внесків нерезиденту: чи сплачувати податок

Акціонерне товариство виплачує нерезиденту (Королівство Бельгії) членські внески. Чи підлягають такі операції оподаткуванню податком на прибуток?


Особливості оподаткування доходів нерезидентів визначено п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу. Згідно з пп. 141.4.1 цього пункту доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку та за ставками, визначеними зазначеною статтею.

Перелік таких доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, визначено у цьому підпункті.

Враховуючи те, що членські внески не виокремлено в окремий вид доходу, що отримується нерезидентом з джерелом походження з України, то такі виплати розглядаються у складі інших доходів від провадження нерезидентом (постійним представництвом цього або іншого нерезидента) господарської діяльності на території України (пп. «й» пп. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу).

Тобто якщо резидент здійснює будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), з таких доходів утримується податок за ставкою в розмірі 15% (крім доходів, зазначених у підпунктах 141.4.3 — 141.4.6 п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу) їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.

У відносинах між урядом України і урядом Королівства Бельгії починаючи з 25.02.99 р. застосовується Конвенція про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно (далі — Конвенція).

Положеннями Конвенції не визначено членські внески як доходи, одержані від резидентів Договірної Держави, для яких застосовуються особливі умови оподаткування.

Таким чином, у разі виплати членських внесків на користь нерезидента підлягає утриманню податок в розмірі 15% їх суми та за рахунок такого нерезидента під час виплати таких внесків.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42