ЄСВ

Рахунки для сплати ЄСВ

На які рахунки потрібно сплачувати єдиний внесок фізичним особам — підприємцям та особам, які провадять незалежну професійну діяльність та які у 2015 р. уклали договори добровільної участі?


У зв’язку з набранням чинності Законом № 909 з частини першої ст. 10 Закону про ЄСВ із переліку платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, виключено фізичних осіб — підприємців (в тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування) та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, які до 01.01.2016 р. мали право брати добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, а саме у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та/або від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

Згідно із чинним законодавством такі особи зобов’язані сплачувати єдиний внесок в розмірі 22% бази нарахування, визначеної ст. 7 Закону про ЄСВ. У разі якщо з фізичними особами — підприємцями та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, було укладено договори добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, то такі договори контролюючими органами буде розірвано, проте суми єдиного внеску зазначені особи мають сплачувати на ті рахунки, на які сплачували єдиний внесок під час дії договору добровільної участі.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42