Податок на прибуток

Фінансова звітність неприбуткових установ

Чи подається бухгалтерська фінансова звітність неприбутковими установами?


Відповідно до ст. 46 Податкового кодексу України  (далі — Податковий кодекс) неприбуткові установи, визначені п. 133.4 ст. 133 цього Кодексу, подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації.

Подання фінансової звітності (у тому числі для малих підприємств) передбачено для платників податку на прибуток разом із податковою декларацію.

Оскільки відповідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу податковою декларацією вважається документ, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання, то звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації не є податковою декларацією.

Тому неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені п. 133.4 ст. 133 цього Кодексу, не повинні подавати фінансову звітність до контролюючих органів разом зі звітом.

Однак у разі порушення неприбутковою організацією вимог п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу така организація стає платником податком податку на прибуток за загальними правилами та подає декларацію з податку на прибуток та відповідну фінансову звітність в установленому порядку.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42