Оплата праці

Бюджетні організації

Який порядок проведення індексації заробітної плати у січні 2016 р. для працівників бюджетних організацій з урахуванням того, що підвищення посадових окладів відбулося у грудні 2015 р.?


Пунктом 3 постанови № 1013 визначено, що міністри, керівники інших центральних органів виконавчої влади, голови обласних державних адміністрацій, Київської міської державної адміністрації та інших державних органів у межах передбачених коштів державного бюджету, місцевих бюджетів та власних коштів повинні вжити заходів для підвищення з 01.12.2015 р. розмірів посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати), перегляду розмірів надбавок, доплат, премій, спрямувавши на зазначені цілі всі виплати, пов’язані з сумою індексації, яка склалась у грудні 2015 р., з тим, щоб розмір підвищення всіх складових заробітної плати у сумарному виразі для кожного працівника у грудні 2015 р. перевищив суму індексації, яку йому повинні були виплатити у грудні 2015 р.

Отже, у грудні 2015 р. підвищення заробітної плати повинно здійснюватися таким чином, щоб розмір підвищення всіх її складових, виплачених працівнику у грудні 2015 р., перевищив суму індексації, яка склалась у цьому місяці.

Для проведення подальшої індексації заробітної плати обчислення індексу споживчих цін (далі — ІСЦ) починається з січня 2016 р. відповідно до Порядку № 1078, яким запроваджено єдиний підхід до нарахування сум індексації залежно від зростання тарифних ставок (окладів).

Пунктом 5 вищезазначеного Порядку передбачено, що у місяці, в якому відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), значення ІСЦ приймається за 1,0 або 100%. Тобто місяць підвищення тарифної ставки (окладу) вважатиметься базовим при обчисленні ІСЦ для проведення індексації.

Отже, якщо у грудні 2015 р. відповідно до п. 3 постанови № 1013 відбулося підвищення заробітної плати з урахуванням зростання посадового окладу, а також збільшення розмірів доплат, надбавок та премії, то при проведенні індексації цей місяць вважається базовим і значення індексу приймається за 1,0 або 100%.

Розрахунок індексу для проведення подальшої індексації необхідно здійснювати з січня 2016 р. Право на індексацію відбудеться, коли ІСЦ перевищить поріг індексації, встановлений з січня 2016 р. у розмірі 103%.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42