Акциз

Зменшення суми податку до сплати

Підприємство при виробництві пального як сировину використовує інші оподатковувані підакцизні товари. Чи враховується сума податку, сплаченого з такої сировини, при обчисленні податкових зобов’язань з акцизного податку?


Пунктом 217.6 ст. 217 Податкового кодексу передбачено, що якщо для пального, при виробництві якого як сировину використано інші оподатковувані підакцизні товари, то сума податку до сплати зменшується на суму податку, розрахованого для такої сировини.

Сума податку щодо сировини, що підлягає відніманню, обчислюється із застосуванням ставок податку на таку сировину, чинних на дату реалізації пального.

У разі якщо така сума перевищує суму податку з пального, виробленого з такої сировини, різниця платнику не відшкодовується.

Зауважимо, що норми п. 217.6 ст. 217 Податкового кодексу застосовуються під час функціонування системи електронного адміністрування реалізації пального, визначеної ст. 232 цього Кодексу.

Нагадаємо, що система електронного адміністрування реалізації пального починає функціонувати з 01.03.2016 р. Таким чином, вищенаведені правила починають застосовуватися саме з цієї дати.

Слід звернути увагу, що до 29.02.2016 р. (включно) до запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального, на підставі підпунктів 2, 3 підрозділу 5 Податкового кодексу передбачено тимчасовий механізм для розрахунку акцизного податку при виробництві пального з використанням підакцизної сировини, з якої сплачено акцизний податок.

Так, для пального, при виробництві якого як сировину використано інші оподатковувані підакцизні товари, для зменшення суми податку до сплати за рахунок віднімання суми податку, сплаченого з такої сировини, платник податку має отримати від виробника або імпортера підакцизної сировини довідку про обсяг поставленої підакцизної сировини.

Така довідка може бути складена в довільній формі, але обов’язково відображати дані про:

  • найменування покупця (отримувача) підакцизної сировини,
  • відповідні суми сплаченого акцизного податку,
  • перелік податкових накладних з податку на додану вартість, оформлених на постачання такої сировини.

Довідка повинна бути підтверджена контролюючим органом за місцезнаходженням виробника або імпортера. Підтвердження відбувається протягом одного робочого дня після отримання від виробника або імпортера відповідної довідки.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42