Оплата праці

Відпустка у стислі терміни

Працівник просить терміново оформити декілька днів відпустки, що призводить до відсутності можливості у підприємства виплатити відпускні у терміни не пізніше ніж за три дні до її початку. Чи можливо виплатити відпускні в інший термін, якщо працівник зазначить у заяві про надання такої відпустки  свою згоду на це?


Згідно зі ст. 21 Закону України від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон про відпустки) заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку.

Частиною четвертою ст. 115 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. також визначено, що заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до початку відпустки.

У зазначений строк має виплачуватися заробітна плата за час всіх видів відпусток, передбачених ст. 4 Закону про відпустки, за винятком відпусток у зв’язку з вагітністю та пологами, оплата яких регулюється іншими законодавчими актами.

Відповідно до параграфа 2 ст. 7 «Конвенції 132 про оплачувані відпустки (переглянута у 1970 році)» від 24.06.70 р. № 132, ратифікованої Законом України від 29.05.2001 р. № 2481-ІІІ «Про ратифікацію Конвенції Міжнародної організації праці №  132 (переглянутої) 1970 року про оплачувані відпустки», суми, що належать до виплати за час відпустки,  виплачуються зацікавленій особі до відпустки, якщо інше не передбачено в угоді, що стосується цієї особи і роботодавця.

Отже, враховуючи положення Конвенції та  те, що  конкретний період надання щорічної відпустки або  її  частини узгоджується між працівником і  роботодавцем, у  разі необхідності отримання частини, наприклад, щорічної відпустки у  стислі терміни  працівник  може висловити у  заяві своє бажання про отримання заробітної плати у  терміни, визначені між працівником та  роботодавцем.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42