Єдиний податок

Операції фізичної особи — підприємця з продажу товарів через комісіонерів-нерезидентів

Чи визнаються контрольованими у розумінні ст. 39 Податкового кодексу господарські операції з продажу товарів через комісіонерів (агентів, повірених) — нерезидентів, здійснені фізичною особою — підприємцем?


Правовий порядок відносин, що виникають у сфері трансфертного ціноутворення, встановлено Податковим кодексом.

Відповідно до ст. 39 цього Кодексу встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки» проводиться для цілей нарахування податку на прибуток підприємств та з метою перевірки правильності, повноти нарахування та сплати податку на прибуток підприємств.

Згідно зі ст. 133 зазначеного Кодексу платниками податку на прибуток підприємств є суб’єкти господарювання — юридичні особи, які провадять господарську діяльність на території України та за її межами.

Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою — підприємцем від провадження господарської діяльності, регулюється статтями 177 та 291 Податкового кодексу. Залежно від обраного виду системи оподаткування фізичні особи — підприємці є платниками податку на доходи фізичних осіб та єдиного податку.

Таким чином, норми ст. 39 Податкового кодексу не поширюються на фізичних осіб — підприємців.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 15 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42