Єдиний податок

Застосування РРО при продажу продукції в кіоску та з лотка

Фізична особа — підприємець — платник єдиного податку третьої групи здійснює продаж молочних продуктів у заводській упаковці в кіоску та з лотка (не на території ринку). Чи має право такий підприємець здійснювати продаж товарів без застосування РРО?


Згідно з п. 6 ст. 9 Закону України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — Закон про РРО) РРО та розрахункові книжки (далі — РК) не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами — підприємцями, які належать відповідно до Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — Податковий кодекс) до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.

Згідно з вимогами ст. 10 Закону про РРО постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 р. № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» затверджено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, зокрема, згідно з п. 2 якого встановлено, що при здійсненні роздрібної торгівлі через засоби пересувної торговельної мережі (автомагазини, авторозвозки, автоцистерни, цистерни, бочки, бідони, низькотемпературні лотки-прилавки, візки, розноски, лотки, столики), розташовані за межами стаціонарних приміщень, РРО не застосовуються.

Пунктом 296.10 ст. 296 Податкового кодексу передбачено, що РРО не застосовуються платниками єдиного податку: першої групи; другої і третьої груп (фізичні особи — підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн. грн. застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Таким чином, фізична особа — підприємець — платник єдиного податку третьої групи при продажу молочних продуктів у заводській упаковці зі стаціонарних лотків і в кіоску не на території ринку зобов’язана застосовувати РРО у разі якщо обсяг її доходу протягом календарного року становить понад 1  млн. грн., однак якщо обсяг доходу менше ніж 1 млн. грн., то відповідно до вимог Податкового кодексу РРО таким підприємцем не застосовується.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42