ЗЕД

Зняття імпортної операції з валютного контролю

Підприємство отримало за імпортним контрактом товар, який знаходиться на ліцензійному складі. Чи може бути знято банком з валютного контролю таку імпортну операцію?


Питання, пов’язані зі здійсненням уповноваженими банками контролю за експортними, імпортними операціями, у тому числі постановки та зняття з контролю імпортних операцій, врегульовано Інструкцією № 136.

Так, відповідно до п. 3.3 розділу 3 цієї Інструкції банк знімає з контролю операцію резидента у разі імпорту товару із ввезенням його на територію України після:

  • отримання інформації про цю операцію в реєстрі митної декларації (далі — МД) (типу IM-40 «Імпорт», IM-41 «Реімпорт», IM-72 «Магазин безмитної торгівлі», IM-75 «Відмова на користь держави», IM-76 «Знищення або руйнування») — якщо для митного оформлення продукції використовується МД;
  • пред’явлення резидентом документа (крім МД), який використовується для митного оформлення продукції,— якщо для митного оформлення продукції не використовується МД;
  • пред’явлення резидентом документа, який згідно з умовами договору засвідчує виконання нерезидентом робіт, надання послуг, передавання прав інтелектуальної власності та інших немайнових прав, призначених для продажу (оплатної передачі), — в інших випадках.

Отже, знаходження товару на ліцензійному складі не є підставою для зняття операції з валютного контролю. Банк знімає з контролю операцію резидента у разі імпорту товару із ввезенням його на територію України, якщо для митного оформлення продукції використовується МД після інформації про цю операцію в реєстрі МД, визначених у п. 3.3 розділу 3 Інструкції № 136.

«Гарячі лінії»

Дата: 15 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42