Соціальне страхування

Призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника

Чоловік помер 15.03.2011 р. у 27-річному віці. Стаж його роботи — 3 роки 10 місяців. Чи призначатиметься пенсія у зв’язку з втратою годувальника на дитину після реформування пенсійної системи?


Відповідно до ст. 36 Закону про пенсійне страхування (у редакції, що діяла до 01.10.2011 р.) для призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника необхідно було надати документи про не менше як 4 роки страхового стажу годувальника, який помер у віці 27 років.

Ураховуючи відсутність у годувальника необхідного страхового стажу, підстав для призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника згідно із зазначеним Законом до 01.10.2011 р. не було.

Однак з 01.10.2011 р. у зв’язку з прийняттям Закону № 3668 та внесенням змін до ст. 36 Закону про пенсійне страхування право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника мають непрацездатні члени сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності у годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності. Зокрема, особам, яким на момент смерті виповнилось 27 років, необхідно мати не менш як 3 роки страхового стажу.

Тобто у разі звернення за призначенням пенсії у зв’язку з втратою годувальника після 01.10.2011 р. пенсію буде призначено.