Податок на прибуток

Донарахована сума податку на нерухоме майно

За результатами перевірки донараховано основний платіж з податку на нерухоме майно за звітний рік. Донараховану суму підприємством сплачено в повному обсязі. На яку суму підприємство має право зменшити податок на прибуток: задекларовану чи з урахуванням суми донарахованого податку?


Статтею 266 Податкового кодексу встановлено, що податок на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету платниками податку, зменшується на суму нарахованого за звітний період податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об’єктів нежитлової нерухомості.

Якщо платник податку на прибуток у звітному періоді не отримав прибутку або сума податку на прибуток менша за суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, залишок суми такого податку, не врахований у зменшення податку на прибуток поточного періоду, не переноситься ціна зменшення податку на прибуток наступних податкових (звітних) періодів. Отже, платник податку суму донарахованого за результата миперевірки контролюючим органом податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за звітний період може врахувати при зменшенні нарахованого за цей звітний період податку на прибуток за умови, що донараховане зобов’язання узгоджене платником податку.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 9 квітня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42