Податок на прибуток

Визнання активів основними засобами

Одним із критеріїв для визнання активів основними засобами до 01.09.2015 р. була їх вартість, що становила 2500 грн. Якщо такі основні засоби введено в експлуатацію до 01.09.2015 р., то чи можна їх вважати основними засобами в податковому обліку після цієї дати?


Згідно з пп. 14.1.138 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу з 01.09.2015 р. (дата набрання чинності Законом № 655) до основних засобів (далі — ОЗ) можуть бути віднесені матеріальні активи, призначені для використання в господарській діяльності, з терміном корисного використання більше одного року з дати введення в експлуатацію та вартістю, яка перевищує 6000 грн.

Слід зазначити, що Закон не має зворотної сили, тому всі матеріальні активи, первісна вартість яких є меншою ніж 6000 грн., віднесені для цілей податкового обліку до ОЗ згідно з вартісними обмеженнями на дату їх придбання (введення в експлуатацію) до 01.09.2015 р., не потребують виключення їх зі складу ОЗ на дату набрання чинності Законом № 655.

Такі активи залишаються у складі ОЗ для цілей податкового обліку до повної їх амортизації та досягнення залишкової вартості до рівня ліквідаційної.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42