ПДФО

Індексація за минулий період

У березні 2016 р. підприємством нараховано працівнику індексацію заробітної плати за вересень, жовтень, листопад, грудень 2015 р. За якою ставкою оподатковується такий дохід? До яких періодів належитеме такий дохід та як відображається в податковому розрахунку (форма № 1ДФ)?


Об’єктом оподаткування платника податку (як резидента, так і нерезидента) є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, який складається із суми оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) протягом такого звітного податкового періоду (п. 163.1 ст. 163 Податкового кодексу).

Водночас якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки або перебування платника податку на лікарняному, то з метою визначення граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги, та в інших випадках їх оподаткування такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування (пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 164 цього Кодексу).

Отже, виплати у вигляді індексації заробітної плати не підпадають під дію вищезазначеної норми, тому оподаткування цих доходів проводиться у періоді (місяці), в якому таке нарахування (виплата) відбувається. В даному випадку податок на доходи фізичних осіб із сум індексації заробітної плати за вересень, жовтень, листопад, грудень 2015 р. нараховується у сукупності з доходами, які проводяться у березні 2016 р., та застосовується ставка податку 18%.

Оскільки нарахування доходів сум індексації відбувається у березні 2016 р., то їх відображення проводиться в податковому розрахунку (форма № 1ДФ) у І кварталі 2016 р.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42