ЄСВ

Середній заробіток: нарахування ЄСВ

Строк повноважень депутата місцевої ради закінчився. Проте виплата сум середньої заробітної плати на період його працевлаштування, але не більше шести місяців, зберігається. Розглянемо, чи нараховується єдиний внесок в такому разі на суми середнього заробітку депутата місцевої ради, що виплачується протягом шести місяців після закінчення його повноважень.


Частиною другою ст. 32 Закону № 93 визначено, що у разі здійснення депутатських повноважень у робочий час депутату місцевої ради за основним місцем роботи відшкодовуються середній заробіток та інші витрати, пов’язані з депутатською діяльністю, за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.

Статтею 118 КЗпП передбачено гарантії для працівників, обраних на виборні посади. Зокрема, після закінчення повноважень за виборною посадою їм надається попередня робота (посада), а при її відсутності — інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або за згодою працівника — на іншому підприємстві, в установі, організації.

Аналогічна за змістом гарантія передбачена і абзацом першим частини другої ст. 33 Закону № 93 для депутатів місцевих рад, які працювали у раді на постійній основі.

У разі неможливості надання відповідної роботи (посади) на період працевлаштування за колишнім депутатом місцевої ради зберігається, але не більше шести місяців, середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді у раді, що виплачується з відповідного місцевого бюджету (абзац другий частини другої вищезазначеної статті).

Порядок нарахування та сплати єдиного внеску регулюється виключно Законом про ЄСВ.

Роботодавець (орган державної влади, орган місцевого самоврядування, об’єднання громадян) зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок лише за осіб, які працюють на виборних посадах.

Базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці, та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (п. 1 частини першої ст. 7 Закону про ЄСВ).

Отже, після закінчення строку повноважень депутата місцевої ради роботодавець не несе обов’язку платника єдиного внеску, а отже, суми середньої заробітної плати, яка зберігається за колишнім депутатом місцевої ради після закінчення строку його повноважень, на період працевлаштування, але не більше шести місяців, не є базою нарахування єдиного внеску.

«Гарячі лінії»

Дата: 18 липня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42