Рентна плата

Надання приміщення в оренду для здійснення господарської діяльності

Хто має сплачувати Рентну плату у разі, коли власне приміщення (нежитлове або житлове) надається суб’єктом господарювання в оренду іншому суб’єкту господарювання (у тому числі платнику єдиного податку) для здійснення господарської діяльності?


Ознаки віднесення водокористувачів до платників Рентної плати визначено п. 255.1 ст. 255 Податкового кодексу.

Водночас п. 255.2 цієї статті встановлено, що водокористувачі, які використовують воду, отриману шляхом забору (з водних об’єктів та/або від інших водокористувачів), не є платниками Рентної плати у випадках, коли вони використовують обсяги води для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та платників єдиного податку. При цьому термін «санітарно-гігієнічні потреби» передбачає використання обсягів води у туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках та для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані.

Відповідно до пп. 255.11.2 п. 255.11 ст. 255 Податкового кодексу Рентна плата обчислюється виходячи з фактичних обсягів використаної води, лімітів використання води, ставок плати та коефіцієнтів.

У випадках передачі водокористувачем, який споживає обсяги води для санітарно-гігієнічних потреб, іншому водокористувачу-орендарю приміщення обсягів води без укладення окремого договору постачання, такі обсяги води вважаються об’єктом оподаткування Рентною платою водокористувача-постачальника.

Таким чином, водокористувач, у тому числі платник єдиного податку (крім платника єдиного податку четвертої групи), який має дозвіл на спеціальне водокористування або договір на постачання йому води та використовує воду для здійснення господарської (виробничої) діяльності, забезпечення власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, у разі надання в оренду власного приміщення (нежитлового або житлового) іншому суб’єкту господарювання, у тому числі платнику єдиного податку (крім платника єдиного податку четвертої групи), без укладання окремого договору постачання води з орендарем для здійснення останнім господарської (виробничої) діяльності, яка передбачає використання води для виробничих та для задоволення власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, є платником Рентної плати за обсяг використаної води, у тому числі орендарем.

Водокористувач-орендар приміщення (нежитлового або житлового), який за договором постачання використовує обсяги води для здійснення господарської (виробничої) діяльності та для задоволення власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, самостійно обчислює та сплачує Рентну плату окремо за весь обсяг використаної ним води.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42