РРО. Готівка

Застосування РРО під час розрахунків, які не мають щоденного характеру, за надані послуги

Чи буде внесено зміни до порядку застосування РРО при оплаті за надані послуги, які не мають щоденного характеру сплати через касу підприємства?


Законом про РРО визначено правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, дія якого поширюється на всіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затверджено наказом Міндоходів України від 28.08.2013 р. № 417 (далі — Порядок № 417).

Згідно з п. 1 ст. 3 Закону про РРО суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

Змінами, внесеними Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі — Закон № 71), зокрема до п. 1 ст. 9 Закону про РРО, передбачено, що при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами і організаціями всіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку, РРО та розрахункові книжки (далі — РК) не застосовуються.

Тобто скасовано пільгу щодо незастосування РРО та РК суб’єктами господарювання при наданні послуг.

На сьогодні ДФС України не розробляються зміни до Закону про РРО та Порядку № 417 у частині застосування РРО при оплаті за надані послуги.

Таким чином, суб’єкти господарювання зобов’язані застосовувати РРО відповідно до вимог Закону про РРО при проведенні розрахунків за надані послуги, у тому числі якщо такі розрахунки не мають щоденного характеру.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42