Податок на майно

Перехід права власності: відображення в декларації

Яким чином заповнюється розділ 2 заголовної частини декларації у разі переходу права власності?


У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок на нерухоме майно обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника — починаючи з місяця, в якому виникло право власності (пп. 266.8.1 п. 266.8 ст. 266 Податкового кодексу).

Формою декларації, затвердженою наказом № 408, передбачено подання декларації при переході права власності на об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості протягом звітного року.

У розділі 2 заголовної частини декларації зазначається звітний (податковий) період — рік, за який вона подається, в полі «починаючи з» зазначається місяць виникнення права власності на житлову/нежитлову нерухомість.

Якщо суб’єкт господарювання придбав та продав об’єкт нерухомості в межах одного місяця, то за наявності документального підтвердження, що засвідчує перехід прав власності від продавця до покупця (договір купівлі-продажу тощо), він звільняється від обов’язку сплати та подання декларації.

У разі уточнення податкових зобов’язань заповнюється поле «з урахуванням уточнень з», де зазначається місяць, з якого здійснюється уточнення показників.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42