Податок на майно

Адміністративна будівля: оподатковується чи ні

Чи потрібно сплачувати податок на нерухоме майно промисловому підприємству за адміністративну будівлю, яка йому належить на праві власності?


Підпунктом 14.1.1291 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу визначено, що об’єкти нежитлової нерухомості — будівлі, приміщення, не віднесені законодавством до житлового фонду, зокрема будівлі офісні — будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей.

Об’єкт нежитлової нерухомості, в тому числі його частка, — є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно.

Не є об’єктами оподаткування податком на нерухоме майно будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств (пп. «є» пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 цього Кодексу).

Згідно з ДК 018-2000 до групи 125 «Будівлі промислові та склади» (код 125) належить клас «Будівлі промислові» (код 1251), який включає будівлі промислового призначення, наприклад, фабрики, майстерні, бойні, пивоварні заводи, складальні підприємства тощо.

До групи (код 122) «Будівлі офісні» належать будівлі, що використовуються як приміщення для конторських та адміністративних цілей, в тому числі для промислових підприємств.

База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт (пп. 266.3.3 п. 266.3 ст. 266 Податкового кодексу).

Отже, адміністративна будівля, що належить на праві власності юридичній особі — промисловому підприємству, не відноситься до об’єктів нерухомості, які не є об’єктами оподаткування, відповідно до норм Податкового кодексу та оподатковується податком на нерухоме майно на загальних підставах.

«Гарячі лінії»

Дата: 29 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42