РРО. Готівка

Подання Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)

Пунктом 7 ст. 3 Закону про РРО передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосовуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані подавати до контролюючих органів звітність, пов’язану із застосуванням РРО та розрахункових книжок (далі — РК), не пізніше 15 числа місяця, що настає за звітним, у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку.

Відповідно до вимог ст. 10 Закону про РРО постановою № 1336 затверджено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням РК та книг обліку розрахункових операцій (далі — КОРО).

З 11.03.2016 р. набрав чинності наказ № 13, яким затверджено, зокрема, звітність, пов’язану із використанням КОРО (РК), яка подається суб’єктом господарювання за формою № ЗВР-1, щодо всіх КОРО, зареєстрованих на господарську одиницю, які ведуться разом із РК у випадках, визначених Законом про РРО.

Згідно з пунктами 4 та 5 Порядку № 13 звітність, пов’язана з використанням розрахункових квитанцій, подається у складі Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) (форма № ЗВР-1) та Довідки про використані розрахункові книжки, форму якої наведено у додатку до зазначеного Порядку.

Звітність подається до контролюючого органу за місцем реєстрації РК у строки, визначені чинним законодавством. При поданні звітності одночасно надавати КОРО чи РК не потрібно.


ДОВІДКОВО

Відповідно до пп. 80.2.4 п. 80.2 ст. 80 Податкового кодексу неподання суб’єктом господарювання в установлений законом строк обов’язкової звітності про використання РРО, РК та КОРО,
подання їх із нульовими показниками є однією з обставин для проведення фактичної перевірки платника.


Пунктом 46.6 ст. 46 Податкового кодексу встановлено, що до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Оскільки наказ № 13 набрав чинності з 11.03.2016 р., то податковим періодом, що настає за періодом, у якому відбулося оприлюднення, буде квітень 2016 р.

Таким чином, Звіт про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), що зареєстровані на господарську одиницю, за формою № ЗВР-1, визначеною наказом № 13, подається до контролюючого органу починаючи з 01.05.2016 р. (за квітень 2016 р.).

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42