ПДВ

Одержання послуг від нерезидента: несвоєчасно зареєстровано податкову накладну

У якому звітному періоді включається сума ПДВ у разі одержання послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України, на підставі податкової накладної, зареєстрованої у ЄРПН з порушенням встановленого Податковим кодексом 15-денного терміну? Чи застосовуються штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію такої податкової накладної?


Відповідно до п. 208.2 ст. 208 Податкового кодексу отримувач послуг, які постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує податок за основною ставкою податку на базу оподаткування, визначену згідно з п. 190.2 ст. 190 цього Кодексу.

При цьому отримувач послуг — платник податку у порядку, визначеному ст. 201 Податкового кодексу, складає податкову накладну із зазначенням суми нарахованого ним податку, яка є підставою для віднесення сум податку до податкового кредиту у встановленому порядку, та реєструє її в ЄРПН.

Пунктом 201.10 ст. 201 зазначеного Кодексу встановлено, що реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН здійснюється не пізніше 15 календарних днів, що настають за датою їх складання.

Згідно з п. 198.6 ст. 198 зазначеного Кодексу суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкову накладну в ЄРПН, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати її складання.

Таким чином, сума ПДВ, зазначена у податковій накладній, складеній отримувачем послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України, і зареєстрованій в ЄРПН з порушенням встановленого п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу 15-денного терміну, включається до складу податкового кредиту отримувача таких послуг у податковій звітності з ПДВ за той звітний (податковий) період, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН.

Статтею 1201 Податкового кодексу встановлено відповідальність за порушення термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних, що підлягають наданню покупцям — платникам ПДВ, та розрахунків коригування до таких податкових накладних.

Оскільки податкова накладна, складена за операцією з постачання нерезидентом України послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, отримувачем таких послуг, є підставою для віднесення сум податку до податкового кредиту цим самим отримувачем послуг (тобто така податкова накладна не підлягає наданню покупцю — платнику ПДВ), то норми ст. 1201 Податкового кодексу щодо відповідальності за порушення терміну реєстрації в ЄРПН такої податкової накладної не застосовуються.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42