Офіційне видання Державної фіскальної служби України
Головна
Розширений пошук
Свіжий номер
38
жовтень 2016
Акценти номера
Податковий календар
Партнери:
16.03.2012, № 11

Новини АР Крим

Житло в оренду здають найвідповідальніші

Під час зустрічі заступника голови ДПС в АР Крим Сергія КРЮКОВА з бізнесменами півострова йшлося про залучення до оподаткування громадян, які здають житло в оренду.


Сергій Крюков нагадав, що громадяни, які здають в оренду до 30 ліжко-місць, можуть не реєструватися як суб'єкти підприємницької діяльності. За інформацією заступника голови ДПС в АР Крим, у 2011 р. близько 7 тис. громадян, які здають житло, поповнили місцеві бюджети авансами на 4,2 млн. грн. Тепер вони повинні подати декларації до податкової служби за місцем проживання.

Найбільше орендодавців житла проживають у Ялті  —3,1 тис., у Феодосії  —1 тис. та в Євпаторії  — 0,8 тис.

З початку поточного року, відзначив Сергій Крюков, декларації про доходи подали 2,4 тис. кримчан, з них 0,8 тис. — громадяни, які здають житло в оренду. Причому найсумліннішими й найвідповідальнішими виявилися жителі Ялти — 537 осіб, Сімферополя — 210 і Джанкоя  — 194. Половина з них — громадяни, які надають житло в оренду.

Відкриті для спілкування, чутливі до критики

Представники бізнесу та працівники податкової служби півострова використовують різні можливості для відвертого й взаємовигідного діалогу. «Відкритість, взаємоповага і взаєморозуміння, — така тональність є ключовою в нашому спілкуванні»,заявив голова ДПС в АР Крим Костянтин ЦИРКУН на нещодавній зустрічі з бізнесменами.


Поспілкуватися з керівництвом податкової служби з'їхалися керівники підприємств, підприємці та представники громадських організацій з усіх районів Криму. Звернувшись до присутніх, Костянтин Циркун акцентував увагу на зміні філософії збору податків та реформуванні податкової служби в сервісну, розповів про заплановані послуги та ті, що вже надаються платникам. Головний податківець регіону повідомив також про відкриття єдиного офісу по роботі з великими платниками податків і створення в першому півріччі сервісних центрів у кожній податковій інспекції.

Використовуючи можливості відкритого діалогу, учасники зустрічі у своїх виступах порушували проблемні питання, що лежать у законодавчій площині, повідомляли про негативні факти в роботі деяких регіональних податкових інспекцій.

Костянтин Циркун сприйняв конструктивну критику та підтвердив, що факти недоброзичливості інспекторів щодо платників податків ще трапляються. З його слів, у процесі реорганізації ці моменти обов'язково буде враховано й усунуто. Керівник податкової служби Автономії повідомив, що в ДПС України відкрито новий сервіс — «Пульс податкової». Ця телефонна лінія працює цілодобово, не тільки отримуючи  звернення платників податків про неправомірні дії або бездіяльність податківців на місцях, а й інформуючи платників про результати розгляду їх заяв.

 Крім того, Костянтин Циркун повідомив про відкриття власного блога на сайті ДПС в АР Крим — www.sta-crimea.gov.ua. На його думку, це дасть змогу вести «живий» діалог з громадянами, платниками податків, сприятиме оперативнішому обміну думками щодо різноманітних проблем.


Підготувала Олена НИЗОВА,
головний державний податковий інспектор відділу взаємодії із ЗМІ
та громадськістю ДПС в АР Крим