Єдиний податок

Провадження діяльності з оброблення металів

Чи може фізична особа — підприємець, що застосовує спрощену систему оподаткування (друга група), провадити діяльність з оброблення металів та нанесення покриття на метал?


Статтями 42, 43 Господарського кодексу визначено, що підприємництво — це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Механізм застосування спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності регулюється главою 1 розділу XIV Податкового кодексу.

До платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, згідно з пп. 2 п. 291.4 ст. 291 цього Кодексу належать фізичні особи — підприємці, які здійснюють господарську діяльність із надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

  • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  • обсяг доходу не перевищує 1 500 000 грн.

Оброблення металів та нанесення покриття на метал не належать до виробництва та/або продажу товарів.

Таким чином, для надання послуг з оброблення металів та нанесення покриття на метал суб’єктам господарювання, які не застосовують спрощену систему оподаткування, фізична особа — підприємець повинна обрати третю групу платників єдиного податку.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42