Офіційне видання Державної фіскальної служби України
Головна
Розширений пошук
Свіжий номер
38
жовтень 2016
Акценти номера
Податковий календар
Партнери:
16.03.2012, № 11

Новини Донеччини

Квартальний бюджет на додачу

За 2011 р. податківцями Донеччини забезпечено збільшення надходжень податків до зведеного бюджету понад 7 млрд. грн. Ця сума приблизно дорівнює обсягам податкових платежів за один квартал. Фактично органи податкової служби регіону забезпечили надходження на 25,9 млрд. грн.


Цю інформацію було оприлюднено під час розширеної оперативної наради, яку нещодавно провів голова ДПС у Донецькій області Вадим Бондаренко. Під час заходу йшлося як про результати роботи за 2011 р., так і про завдання із забезпечення надходжень коштів до бюджетів усіх рівнів за І квартал 2012 р. та стан організації діяльності щодо впровадження комплексної системи запобігання та протидії процесам тінізації економіки.

На думку керівника податкової служби регіону, позитивним є той факт, що 94% від сум бюджетних надходжень сплачено платниками добровільно.

В автоматичному режимі 41 платнику податків відшкодовано ПДВ на суму 6,1 млрд.  грн. Порівняно з березнем минулого року кількість підприємств, що отримали це право, збільшилася в 14 разів, а обсяги відшкодованих коштів — у 54 рази.

Нині податківці Донеччини інтенсивно працюють над створенням сервісної служби високого рівня, яка дасть можливість мінімізувати незручності для платників, що, ймовірно, виникатимуть у зв'язку із запровадженням нових податкових норм, і вирішувати всі спірні питання. Перший крок у цьому напрямі вже зроблено: в області створено 21 сервісний центр з податкового обслуговування.

На розширеній нараді було наголошено, що податківці Донеччини зобов'язані професійно і чесно виконувати свій обов'язок, забезпечуючи при цьому беззастережне дотримання законодавства, кодексу честі працівника органів державної податкової служби.

Дзвінок нагадає

Податківці Донеччини запропонували новий сервіс, що сприятиме поглибленню партнерських відносин з платниками податків.


Відтепер за допомогою телефонного комп'ютера в автоматичному режимі здійснюватимуться дзвінки керівникам та головним бухгалтерам суб'єктів підприємницької діяльності, які мають заборгованість перед бюджетами тих чи інших рівнів, інформуючи їх про заборгованість та пропонуючи її ліквідувати.

«Подібну послугу започатковано з ініціативи ДПС у Донецькій області, — повідомив голова податкової служби регіону Вадим Бондаренко. — Телефонуватимуть тим платникам податків, чия заборгованість сягає 5 тис. грн., яких на Донеччині налічується близько тисячі». Подібний сервіс стане корисним як платникам податків, так і податковій службі області. Можливо, деякі СПД просто забули про існування таких незначних сум заборгованості й оперативно їх погасять. Адже, як мовиться, попереджений — значить, озброєний».

Оптимізація як привід для оптимізму

Зі слів голови ДПС у Донецькій області Вадима БОНДАРЕНКА, оптимізації контрольно-перевірочної роботи на місцях сприяють моніторинг усіх її етапів, підвищення якості документування доказової бази щодо встановлених у ході перевірок порушень, контроль за якістю складання актів перевірок тощо.


Контроль за діяльністю збиткових підприємств є одним із важливих напрямів, що дає змогу підвищити рівень сплати податків суб'єктами господарювання. Так, протягом минулого року перевірками було охоплено 32,6% таких підприємств регіону, а від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток зменшено на 2 075,2 млн. грн. Відсоток суб'єктів господарювання, які в результаті зменшення збитків стали прибутковими, становить 87,8%.

«Загалом у поточному році буде істотно зменшено кількість перевірок суб'єктів господарювання. При цьому особливу увагу податківці приділятимуть категорії найризикованіших платників податків. Зменшення кількості планових і позапланових перевірок сприятиме формуванню якісно нової культури — добровільної сплати податків бізнес-структурами регіону, а відтак поліпшенню результатів роботи податкової служби», — наголосив Вадим Бондаренко.


Віктор МАСЛОВСЬКИЙ,
прес-служба ДПС у Донецькій області

____________
* Протягом 2011 р. податковою службою у Донецькій області проведено 1631 перевірку, що на 409 перевірок, або на 20%, менше, ніж за аналогічний період минулого року. Водночас за результатами проведених перевірок до бюджетів усіх рівнів донараховано податків, зборів і обов'язкових платежів на суму 386,8 млн. грн., що на 9,8 млн. грн. більше, ніж за попередній рік. З донарахованих сум до бюджету надійшло 381,9 млн. грн., що на 5,4 млн. грн. більше, ніж за 2010 р.