Офіційне видання Державної фіскальної служби України
Головна
Розширений пошук
Свіжий номер
39
жовтень 2016
Акценти номера
Податковий календар
Партнери:
ДИРИГЕНТИ ЗМІН
16.03.2012, № 11

Під знаком плідної роботи

Податківці Київщини зосереджують діяльність на створенні сприятливого клімату для платників і боротьбі з тіньовою економікою.

Фото: «Перший заступник голови ДПС у Київській області Олександр КОНДРАШОВ»Про такі стратегічні напрями повідомив перший заступник голови ДПС у Київській області Олександр КОНДРАШОВ під час нещодавньої прес-конференції на тему «Підсумки роботи органів податкової служби Київської області за січень — лютий 2012 року та хід проведення деклараційної кампанії громадян 2012 року».


Результати діяльності податківців Київщини щодо налагодження партнерських відносин з платниками є відчутними вже сьогодні. Так, за січень — лютий поточного року плани з мобілізації коштів до держбюджету виконано на 101,8%, що більше, ніж за аналогічний період 2011 р., на 43,7%, або на 280 млн. грн. «При цьому 94% цих коштів сплачено добровільно, що стало можливим за рахунок перенесення акцентів у роботі податкової служби на відмову від фіскального тиску на бізнес: кількість перевірок юридичних осіб зменшено на 46%, фізичних осіб — на 15%», — уточнив Олександр Кондрашов.

У цілому з початку 2012 р. працівники ДПС у Київській області забезпечили надходження до бюджетів усіх рівнів у розмірі 1,5 млрд. грн. податків і зборів, що перевищує відповідний показник попереднього року на 36%. Збільшення залучених до державної скарбниці коштів вдалося досягнути за всіма бюджетоформуючими платежами: з ПДВ — на 54%, податку на прибуток підприємств — на 32%, акцизного податку — вдвічі.

Крім того, завдяки злагодженій системній роботі податківців Київщини в поточному році на рахунки платників відшкодовано 257 млн. грн. ПДВ (для порівняння: у січні — лютому 2011 р. — 185 млн. грн.). Щодо автоматичного відшкодування податку, то ще рік тому скористатися цим правом міг лише один платник в області із сумою заявки 0,4 млн. грн., а в березні 2012 р. у такий спосіб буде повернуто кошти 19 підприємствам на загальну суму 20 млн. грн.

Перший заступник голови ДПС у Київській області — начальник управління податкової міліції Володимир Тесленко розповів журналістам про підсумки роботи з початку року підрозділів податкової міліції. Їх внесок у спільну справу вимірюється 14,8 млн. грн. За два місяці 2012 р. під час проведення оперативно-розшукових заходів податковими міліціонерами Київщини викрито 28 злочинів економічного спрямування, з яких усі підпадають під категорію тяжких та особливо тяжких. «Тобто ми відійшли від практики викриття дрібних правопорушень, але й не ставимо за мету ув'язнення злочинців. Більше того, у зв'язку із внесенням змін до частини четвертої ст. 212 Кримінального кодексу України тільки в поточному році ми направили до суду чотири справи щодо звільнення обвинувачених від кримінальної відповідальності, оскільки вони повністю погасили завдані державі збитки», — констатував Володимир Тесленко. З його слів, сума зазначених збитків становить 11,5 млн. грн., а загалом протягом січня — лютого 2012 р. у кримінальних справах, порушених за матеріалами податкової міліції ДПС у Київській області, державі відшкодовано 12,1 млн. грн.

Так само плідно податківці збираються працювати й надалі, унеможливлюючи для махінаторів застосування шляхів обходу законодавства і створюючи максимально комфортні умови виконання податкових зобов'язань сумлінними платниками. «Триває процес створення сервісних центрів для платників на базі податкових інспекцій, у яких обліковується велика кількість підприємств. Уже найближчим часом такі центри буде створено на базі Білоцерківської та Броварської ОДПІ і, сподіваюся, послуги, що ними надаватимуться, свідчитимуть про справжнє перетворення податкової служби на сервісну», — підсумував Олександр Кондрашов.


Ольга ГЕРМАНОВА,
germanova@visnuk.com.ua