Акциз

Операції з пальним у виробничій діяльності

Податковим кодексом не передбачено визначення поняття некомерційного або комерційного використання підакцизних товарів. З економічної точки зору комерційне використання підакцизних товарів передбачає подальший їх перепродаж, перероблення (використання як сировини) чи перетворення товару, а некомерційне — використання таких товарів безпосередньо для забезпечення своєї господарської діяльності. Про те, чи є об’єктами оподаткування акцизним податком операції з реалізації підакцизних товарів (пального) суб’єктам господарювання, які використовують їх у виробничій діяльності, зокрема, на зварювальні роботи, опалення, роботу зерносушилок тощо або придбавають для перепродажу, йтиметься у цій статті.

Відповідно до пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу реалізація пального для цілей розділу VI цього Кодексу — це будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника.

Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання.

Для цілей оподаткування акцизним податком з роздрібного продажу підакцизних товарів реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів — це, зокрема, фізичний відпуск з АЗС та/або АГЗС товарів, зазначених у пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу, незалежно від форми розрахунків.

Пунктом 216.12 ст. 216 Податкового кодексу встановлено, що датою виникнення податкових зобов’язань щодо операцій, визначених у пп. 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 цього Кодексу, є дата реалізації таких обсягів пального.

Таким чином, операції з реалізації пального на митній території України є об’єктом оподаткування акцизним податком відповідно до п. 213.1 ст. 213 Податкового кодексу незалежно від напрямів його використання у подальшому у виробничій діяльності, на зварювальні роботи, опалення, роботу зерносушилок тощо або реалізації пального контрагентам, які придбавають пальне для перепродажу.

У разі перевищення обсягів реалізації пального над отриманими обсягами виникають об’єкт оподаткування акцизним податком і обов’язок з його сплати.


ДОВІДКОВО

Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання.

Схема

«Гарячі лінії»

Дата: 26 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42