Митна справа

Ввезення на територію України з АР Крим особистих речей громадян

Чи можливо ввезення на іншу територію України з тимчасово окупованої території АР Крим особистих речей громадян, що були у використанні, та гладкоствольної зброї?


На сьогодні питання митного оформлення товарів, які переміщуються через адміністративний кордон АР Крим, врегульовано Законом № 1636, яким створено вільну економічну зону «Крим» (ВЕЗ «Крим»).

Відповідно до п. 3.2 ст. 3 цього Закону у межах ВЕЗ «Крим» створюється вільна митна зона, що за своїм функціональним типом є одночасно вільною митною зоною комерційного, сервісного та промислового типу згідно зі ст. 430 Митного кодексу.

Слід зазначити, що відповідно до частини другої ст. 9 цього Кодексу території вільних митних зон вважаються такими, що знаходяться поза межами митної території України.

Пунктом 7.1 ст. 7 Закону № 1636 визначено, що на фізичних осіб, які перетинають адміністративний кордон ВЕЗ «Крим», поширюється дія розділу XII Митного кодексу, що визначає порядок і умови переміщення товарів громадянами через митний кордон України.

Водночас відповідно до пп. 4 п. 12.4 ст. 12 зазначеного Закону прийнято постанову № 1035, п. 1 якої визначено, що на період тимчасової окупації поставки товарів (робіт, послуг) під всіма митними режимами з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію заборонено, за винятком:

  • особистих речей громадян, визначених частиною першою ст. 370 Митного кодексу, крім товарів, зазначених п. 24 частини першої цієї статті, що переміщуються у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі;
  • соціально значущих продуктів харчування, що переміщуються громадянами, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10 000 грн. та сумарна вага яких не перевищує 50 кг на одну особу, за переліком згідно з додатком до постанови № 1035.

Положення абзацу третього цього пункту застосовується у разі коли особа, яка ввозить товари на тимчасово окуповану територію України, в’їжджає на зазначену територію не частіше одного разу протягом однієї доби.

Згідно з п. 52 частини першої ст. 4 Митного кодексу ручна поклажа — це товари, що належать громадянам і переміщуються через митний кордон України разом з цими громадянами або уповноваженими ними особами без оформлення багажних чи інших перевізних документів.

Пунктом 55 частини першої цієї статті встановлено, що супроводжуваний багаж — товари, що належать громадянам і переміщуються через митний кордон України у багажних відділеннях транспортних засобів, якими прямують ці громадяни, з оформленням багажних або інших перевізних документів.

Отже, гладкоствольна зброя не належить до товарів, переміщення яких через митний кордон України дозволено згідно з переліком товарів, затвердженим постановою № 1035.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42