Соціальне страхування

Перерахунок пенсії

Страховий стаж чоловіка становить 30 років 2 місяці, з яких 13 років 9 місяців — страховий стаж, набутий після 01.07.2000 р., пенсію призначено з 11.01.2016 р., враховуючи його заробіток лише за даними системи персоніфікованого обліку. Заробітну плату за 60 місяців роботи до 01.07.2000 р. не було враховано. Чи проводитиметься перерахунок пенсії цього чоловіка, враховуючи заробіток за 60 місяців роботи до 01.07.2000 р.?


Під час призначення пенсії підстав для врахування заробітку за 60 місяців стажу роботи до липня 2000 р. не було, оскільки страховий стаж чоловіка починаючи з 01.07.2000 р. — більше 60 місяців.

З 15.04.2016 р. набрав чинності Закон України від 29.03.2016 р. № 1043-VIII «Про внесення зміни до ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії» (далі — Закон № 1043), яким поновлено право особи враховувати для обчислення розміру пенсії заробіток до липня 2000 р. на підставі довідки підприємства (установи, організації) чи архівної установи.

Крім того, у прикінцевих положеннях Закону № 1043 визначено, що ці норми поширюються на осіб, яким пенсії призначені (перераховані) у період з 01.01.2016 р. до дня набрання чинності цим Законом.

Отже, заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01.07.2000 р. враховуватиметься за бажанням чоловіка та у разі доцільності. 

Для проведення перерахунку пенсії чоловіку необхідно до територіального управління Пенсійного фонду України надати відповідну заяву та довідку про заробітну плату. 

Пенсія перераховуватиметься відповідно до норм ст. 45 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-IV «Про загально-обов’язкове державне пенсійне страхування», враховуючи дату надання заяви на перерахунок пенсії. У разі якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами буде подано до 15 числа включно, перерахунок пенсії проводитиметься з 1 числа місяця, в якому відбулося звернення за перерахунком пенсії. Якщо заяву буде подано після 15 числа — пенсію перерахують з першого числа наступного місяця.

При цьому суми заробітку, зазначені у довідці, обов’язково мають бути підтверджені первинними документами (орган Пенсійного фонду України має провести відповідну перевірку).

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42