Новини
Тема: Облік платників податків, Фінансова і статистична звітність

Підтвердження рейтингу фінансової надійності

Чи потрібно надавати підтвердження рейтингу фінансової надійності (стійкості) перестраховиків-нерезидентів перестраховим брокерам?


Згідно зі ст. 15 Закону України від 07.03.96 р. № 85/96-ВР «Про страхування» перестрахові брокери — це юридичні особи, які здійснюють за винагороду посередницьку діяльність у перестрахуванні від свого імені на підставі брокерської угоди із страховиком, який має потребу у перестрахуванні як перестрахувальник.

Страховики або інші резиденти, які здійснюють страхові платежі (страхові внески, страхові премії) та страхові виплати (страхові відшкодування) у межах договорів страхування або перестрахування ризиків, у тому числі страхування життя на користь нерезидентів, зобов’язані оподатковувати суми, що перераховуються, зокрема, під час укладання договорів страхування або перестрахування ризику безпосередньо із страховиками та перестраховиками-нерезидентами, рейтинг фінансової надійності (стійкості) яких відповідає вимогам, установленим Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (далі — Комісія) (у тому числі через або за посередництвом перестрахових брокерів, які в порядку, визначеному Комісією, підтверджують, що перестрахування здійснено у перестраховика, рейтинг фінансової надійності (стійкості) якого відповідає вимогам, установленим Комісією), — за ставкою 0% (пп. 141.4.5 п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу).

Отже, при здійсненні страхових платежів та страхових виплат на користь нерезидента за договорами страхування або перестрахування ризику перестраховий брокер може скористатися ставкою оподаткування 0% за умови, що рейтинг фінансової надійності (стійкості) страховика та перестраховика-нерезидента, з яким укладено договір перестрахування, відповідає вимогам, установленим Комісією.

Такий перестраховий брокер надає підтвердження цього рейтингу відповідно до визначеного Комісією порядку.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42