Акциз

Внесення змін до ліцензії на роздрібну торгівлю підакцизними товарами

Який порядок внесення змін до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або тютюновими виробами у разі зміни відомостей (найменування юридичної особи або прізвища фізичної особи, місцезнаходження або місця проживання, адреси місця торгівлі у зв’язку з перейменуванням населеного пункту, вулиці тощо), зазначених у виданій суб’єкту господарювання ліцензії?


Згідно зі ст. 15 Закону України від 19.12.95 р. № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у разі зміни відомостей, зазначених у виданій суб’єкту господарювання ліцензії (за винятком змін, пов’язаних з реорганізацією суб’єкта господарювання), орган, який видав ліцензію, на підставі заяви суб’єкта господарювання протягом трьох робочих днів видає суб’єкту господарювання ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін.

Пунктом 25 Тимчасового порядку видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.05.96 р. № 493, встановлено, що у ліцензії, зокрема, зазначається на лицьовому боці:

 • найменування органу, що її видав;
 • вид товарів (алкогольні напої чи тютюнові вироби), на право реалізації яких видано ліцензію;
 • для юридичних осіб - найменування та місцезнаходження, номер телефону, факс (за їх наявності);
 • для фізичних осіб - прізвище, ім’я та по батькові, паспортні дані (серія, номер, ким і коли виданий, місце проживання), номер телефону (за його наявності);
 • ідентифікаційний код суб’єкта підприємницької діяльності;
 • місце торгівлі;
 • адреси відокремлених від роздрібної мережі місць зберігання алкогольних -напоїв та тютюнових виробів;
 • реєстраційний номер ліцензії, дата реєстрації;
 • термін дії;
 • дата видачі ліцензії;
 • посада, прізвище, ім’я, по батькові уповноваженої особи, яка підписала ліцензію.

При цьому згідно з Інформаційними картками № 21-26 «Видача ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями», № 21-28 «Видача ліцензії на право роздрібної торгівлі сидром та перрі (без додання спирту)», № 21-30 «Видача ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами», затвердженими наказом ДФС України від 13.01.2015 р. № 7, у разі зміни відомостей, зазначених у виданій суб’єкту господарювання ліцензії (за винятком змін, пов’язаних з реорганізацією суб’єкта господарювання), подаються: заява (довільної форми), документи, що підтверджують зміну відомостей.

Зазначені Інформаційні картки розміщено на офіційному порталі ДФС України за адресою: http://sfs.gov.ua у підрозділі «Адміністративні послуги» розділу «Діяльність».

Таким чином, у разі зміни відомостей (найменування юридичної особи або прізвища фізичної особи, місцезнаходження або місця проживання, адреси місця торгівлі у зв’язку з перейменуванням населеного пункту, вулиці тощо), зазначених у виданій суб’єкту господарювання ліцензії, орган, який видав ліцензію, на підставі заяви суб’єкта господарювання протягом трьох робочих днів видає суб’єкту господарювання ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін.

Довідково

Інформаційні картки розміщено на офіційному порталі ДФС України за адресою: http://sfs.gov.ua у підрозділі «Адміністративні послуги» розділу «Діяльність».

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42