Податок на прибуток

Оприбуткування матеріалів після списання основного засобу

Чи враховується у складі доходів підприємства вартість матеріалів, які оприбутковано після списання основного засобу (рядок 1.1.3 додатка РІ)?


Пунктом 138.1 ст. 138 Податкового кодексу встановлено, що фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму залишкової вартості окремого об’єкта основного засобу (далі — ОЗ) або нематеріальних активів, визначеної відповідно до національних ПБО, у разі ліквідації або продажу такого об’єкта.

Фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму залишкової вартості окремого об’єкта ОЗ або нематеріальних активів, визначеної з урахуванням положень вищезазначеної статті Кодексу, у разі ліквідації або продажу такого об’єкта (п. 138.2 ст. 138 Податкового кодексу).

Об’єкт ОЗ перестає визнаватися активом (списується з балансу) у разі його вибуття внаслідок продажу, ліквідації, безоплатної передачі, нестачі, остаточного псування або інших причин невідповідності критеріям визнання активом (п. 40 Методрекомендацій № 561).

У разі якщо при ліквідації ОЗ підприємство отримує матеріальні активи, то такі активи відображаються відповідно до ПБО при визначенні фінансового результату до оподаткування за правилами бухобліку, відповідно їх вартість не відображається у рядку 1.1.3 додатка РІ до декларації з податку на прибуток підприємств.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42