Податок на прибуток

Збитки попередніх звітних періодів

Як правильно відобразити в уточнюючій декларації з податку на прибуток суму збитків попередніх звітних періодів?


Самостійне виправлення помилок здійснюється, як і раніше, шляхом уточнення показників декларації відповідно до ст. 50 Податкового кодексу, а саме: в уточнюючій декларації або у складі декларації за поточний звітний (податковий) період з поданням додатка ВП. Для здійснення уточнень використовується форма декларації, затверджена наказом № 897.

Оскільки основні показники, що обраховуються для визначення об’єкта оподаткування за новими правилами, суттєво змінилися, то для самостійного виправлення помилок за новою формою за звітні (податкові) періоди до 01.01.2015 р. платники мають право скористатися нормами п. 46.4 ст. 46 Податкового кодексу щодо подання доповнення до податкової декларації, в якому, зокрема, може бути зазначено суму помилки у від’ємному значенні об’єкта оподаткування за звітний період до 01.01.2015 р., яке може бути складено за довільною формою та буде використано контролюючим органом при аналізі показників такої декларації. Про цей факт платник зазначає у спеціально відведеному місці в податковій декларації, а доповнення до декларації вважатиметься її невід’ємною частиною.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42