Офіційне видання Державної фіскальної служби України
Головна
Розширений пошук
Свіжий номер
38
жовтень 2016
Акценти номера
Податковий календар
Партнери:
23.12.2011, № 48

Пом’якшено відповідальність за порушення

Внесено зміни до деяких законодавчих актів України щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності.

Запроваджено санкцію у вигляді штрафу замість покарання у вигляді позбавлення волі за вчинення злочинів у господарській сфері. Передбачено, що штраф може бути замінено судом на інше покарання лише у разі його несплати в установлений судовим рішенням строк.

Скасовано кримінальну відповідальність за злочини щодо контрабанди товарів, порушення порядку зайняття господарською діяльністю та діяльністю з надання фінансових послуг, зайняття забороненими видами господарської діяльності, ухилення від повернення виручки в іноземній валюті, фіктивного банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, обман покупців і замовників тощо. За вчинення таких правопорушень встановлено адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафів.

Установлено перелік складів злочинів у сфері господарської діяльності, притягнення до відповідальності за які можливо виключно на підставі скарги потерпілого.

Закон набирає чинності з 18.01.2012 р.


Закон від 15.11.2011 р. № 4025-VI