ПДВ

Безоплатна передача об’єкта у комунальну власність

Як оподатковується ПДВ операція з безоплатної передачі платником податку об’єкта незавершеного будівництва юридичній особі, яка перебуває у державній або комунальній власності?


Відповідно до пп. 197.1.16 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу звільняються від оподаткування ПДВ операції з безоплатної передачі в державну власність чи комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст або у їх спільну власність об’єктів усіх форм власності, які перебувають на балансі одного платника податку і передаються на баланс іншого платника податку, якщо такі операції проводяться за рішенням Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, прийнятим у межах їх повноважень.

Норми цього підпункту поширюються також на операції з безоплатної передачі об’єктів з балансу юридичної особи будь-якої форми власності на баланс іншої юридичної особи, яка перебуває в державній або комунальній власності, що проводяться за рішенням органу державної влади України або органу місцевого самоврядування, прийнятим у межах їх повноважень, та за рішенням юридичних осіб у разі передачі основних засобів інфраструктури залізничного транспорту незалежно від того, чи є суб’єкти операції платниками податку.

Отже, застосування норм пп. 197.1.16 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу можливо за умови одночасного виконання таких вимог:

  • передача повинна здійснюватися на безоплатній основі;
  • операція повинна здійснюватися між двома платниками ПДВ;
  • передача повинна відбуватися виключно у державну чи комунальну власність;
  • операція повинна здійснюватися на підставі прийнятого відповідного рішення уряду, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.

Таким чином, операція з безоплатної передачі з балансу платника податку на баланс юридичної особи, яка перебуває у державній або комунальній власності, об’єкта незавершеного будівництва звільняється від оподаткування ПДВ за умови дотримання вимог пп. 197.1.16 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42