Соціальне страхування

Стаж держслужбовця — понад 20 років

Чи має право особа на призначення пенсії держслужбовця, маючи відповідний стаж понад 20 років?


Пунктом 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону про держслужбу передбачено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад держслужби, визначених ст. 25 Закону № 3723 та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 цього Закону у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад держслужбовців.

Статтею 25 Закону № 3723 встановлено сім категорій посад держслужби, а також посади, які відносяться до кожної з них. Також у статті зазначено, що віднесення існуючих посад держслужбовців, не перелічених у цій статті, а також віднесення до відповідної категорії нових посад держслужбовців проводиться Кабінетом Міністрів України за погодженням з відповідним державним органом.

Визначення права на призначення пенсії держслужбовця здійснюється за записами у трудовій книжці (у разі неможливості визначення може бути витребувано додаткові документи).

Для визначення права на даний вид пенсії особі слід з трудовою книжкою звернутися до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42