Лист

«Щодо господарської діяльності з реалізації стисненого природного газу (метану) через автомобільні газонаповнювальні компресорні станції», лист ДФС України від 14.03.2017 № 5094/6/99-99-15-03-03-15

20.03.2017 / 15:50

Про розгляд звернення

Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення Товариства і надає змістовні відповіді на питання, порушені у зверненні Товариства.

Відповідно до звернення Товариство здійснює господарську діяльність з реалізації стисненого природного газу (метану) через автомобільні газонаповнювальні компресорні станції (АГНКС). Розрахункові операції з клієнтами при продажу стисненого природного газу Товариство здійснює через реєстратори розрахункових операцій.

Чи є стиснений природний газ (метан), який класифікується за кодом 2711 21 00 00 згідно з УКТ ЗЕД, пальним?

Підпунктом 14.1.1411 пункту 14.1 статті 14 Кодексу визначено, що пальне – це нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу.

Відповідно до п. 215.1 ст. 215 Кодексу пальне належить до підакцизних товарів.

Разом з цим до товарів (продукції), які включені до п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу, не належить стиснений природний газ (метан), який класифікується за кодом 2711 21 00 00 згідно з УКТ ЗЕД.

Отже, стиснений природний газ (метан), який класифікується за кодом 2711 21 00 00 згідно з УКТ ЗЕД, не належить до підакцизних товарів (продукції).

Листом ДФС від 02.03.2016 № 4810/6/99-99-21-05-15 надано вичерпну та ґрунтовну податкову консультацію з питання, що природний газ, який при реалізації через АГНКС перебуває у газоподібному стані і згідно з УКТ ЗЕД класифікується за кодом 2711 21 00 00, не належить до підакцизних товарів.

Оскільки стиснений природний газ (метан), який класифікується за кодом 2711 21 00 00 згідно з УКТ ЗЕД, не підпадає під визначення пального у розумінні п.п. 14.1.1411 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, зазначений товар (продукція) не є пальним.

Чи зобов’язано Товариство у разі здійснення продажу стисненого природного газу (метану) через АГНКС вказувати код його товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД при проведенні розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості?

Підпунктом 4 пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 20 грудня 2016 року № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» внесено зміни до Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), зокрема внесено зміни до пункту 11 статті 3.

Відповідно до зазначених змін суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов'язані, зокрема, проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування (для пального із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Оскільки у відповіді на перше питання звернення Товариства визначено, що стиснений природний газ (метан) не є пальним, Товариство не зобов’язано при здійсненні продажу зазначеного продукту через АГНКС вказувати код його товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, як вимагають зміни до Закону № 265.

«Гарячі лінії»

Дата: 14 грудня, Пʼятниця
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42