Лист

«Щодо порядку затвердження планів-графіків проведення документальних планових перевірок платників податків», лист ДФС України від 18.05.2017 №252/6/99-99-14-03-01-15/ІПК

22.05.2017 / 09:00

Державна фіскальна служба України розглянула лист Товариства з обмеженою відповідальністю про надання роз’яснення щодо порядку затвердження планів-графіків проведення документальних планових перевірок платників податків та повідомляє таке.

Згідно з пунктом 77.1 статті 77 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення документальних планових перевірок.

План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків формується відповідно до Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2015 №524 (зі змінами), зареєстрованого у Мінюсті 24.06.2015 за № 751/27196 (далі – Порядок).

Так, згідно з пунктом 3 розділу І Порядку узгоджені відповідно до Порядку координації одночасного проведення планових перевірок (ревізій) контролюючими органами та органами державного фінансового контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 жовтня 2013 року № 805, проекти планів-графіків на наступний квартал формуються територіальними органами ДФС не пізніше 20 числа останнього місяця поточного кварталу засобами інформаційних систем ДФС.

Проекти коригування планів-графіків у разі здійснення такого коригування формуються територіальними органами ДФС не пізніше 3 числа другого та третього місяця поточного кварталу засобами інформаційних систем ДФС.

Згідно з пунктом 5 розділу І Порядку план-графік складається із планів графіків територіальних органів ДФС та затверджується Головою ДФС.

При цьому, Порядком не передбачено затвердження територіальними органами планів-графіків проведення документальних планових перевірок платників податків.

Також повідомляємо, що згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.