Лист

«Про технологічний регламент роботи СЕП у період завершення звітного року», лист Нацбанку України від 20.12.2017 № 84-0005/85453

27.12.2017 / 08:50

Центральна розрахункова палата

Банкам України та їх філіям
Державній казначейській службі України
та її територіальним органам

Відповідно до рішення Правління Національного банку України від 28.11.2017 р. № 759-рш щодо регламенту роботи системи електронних платежів Національного банку України та порядку роботи банківської системи України в період завершення звітного року, надаємо регламент роботи системи електронних платежів Національного банку України (далі — СЕП) та системи електронної пошти Національного банку України на 27 - 29 грудня 2017 року та 2 січня 2018 року.

У разі внесення оперативних змін до встановленого регламенту роботи СЕП, інформація про зміни буде оперативно доводитись до учасників СЕП інформаційними повідомленнями від ЦОСЕП на АРМ-СЕП.

Усім учасникам СЕП необхідно забезпечити наявність достатньої кількості фахівців належної кваліфікації на робочих місцях з метою якісного і вчасного виконання робіт, пов'язаних із закінченням року.

Контактні телефони з питань роботи СЕП: 527-30-67, 527-30-62.

Відповідно до встановленого порядку роботи банківської системи, визначаються такі особливості роботи СЕП у зазначені дні:

27 та 28 грудня 2017 року:

• СЕП працює у режимі продовженого банківського дня. Приймання початкових платежів до СЕП здійснюється до 21:00.

29 грудня 2017 року:

• Внесення змін у довідник учасників СЕП не виконуватиметься і файл $U формуватися не буде.

• До 13:00 усі учасники СЕП можуть здійснювати початкові платежі в СЕП лише між банківськими установами, підпорядкованими одній юридичній особі, а також платежі, спрямовані на адресу Національного банку України та органів Державної казначейської служби України.

• Національний банк України та органи Державної казначейської служби України можуть здійснювати початкові платежі на адресу усіх учасників СЕП до 13:00.

• О 13:00 приймання усіх початкових платежів до СЕП припиняється.

До 14:00 усім учасникам СЕП необхідно досягнути повної квитовки файлів $B (залишків коштів за транзитними рахунками сум, не підтверджених одержувачами, на кінець банківського дня в СЕП не повинно бути). Якщо учасник - отримувач до 14:00 не підтвердить файл $B, то файл буде заквитовано примусово, згідно з чинною Інструкцією про міжбанківський переказ коштів в Україні в національній валюті.

• Усі роботи по завершенню банківського дня в САБ учасника СЕП, в тому числі формування протокольного звіту (файлу $Z), дозволяється виконувати ТІЛЬКИ після отримання виписок (файлів $V) від ЦОСЕП. Відправляти файл $Z до ЦОСЕП не потрібно.

• Система електронної пошти Національного банку працює до завершення усіх робіт у СЕП та завершення передавання файлів статистичної звітності.

2 січня 2018 року:

• Міжбанківські перекази коштів через СЕП не здійснюються. Національний банк до 12:00 надає безпосереднім учасникам СЕП тільки інформацію про стан їх технічних рахунків.

• За потреби, може здійснюватися внесення змін у довідник учасників СЕП і надання учасникам СЕП файлу $U одночасно з файлами $V за 02.01.2018 р.

• Система електронної пошти Національного банку України працює до 18:00.

3 - 5 та 9 січня 2018 року:

• СЕП та система електронної пошти Національного банку України працюють у звичайному режимі.

В. о. Голови Національного банку України Я. В. СМОЛІЙ