Запит  
   
Починаючи з дати  
   
Закінчуючи датою  
Нові відповіді: ПДВ
Чи потрібно виправляти податкову накладну, у якій помилка лише в найменуванні платника?
Підприємство отримало передоплату за товар, на суму якої було складено та зареєстровано податкову накладну. Проте надалі сторони угоди досягли домовленості щодо збільшення ціни товару, і на її виконання покупцем було здійснено додаткове перерахування коштів. На яку дату платнику податку слід складати розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання передоплати?
Платник податку при заповненні додатка № 3 до податкової декларації з ПДВ допустив помилки при зазначенні: ІПН за окремими постачальниками товарів звітного (податкового) періоду, у якому виникло від’ємне значення, а також його суми. Проте в цілому ці помилки не вплинули на загальну суму бюджетного відшкодування чи від’ємного значення, яку платником податку визначено в додатку № 3. Яку відповідальність передбачено за допущення таких помилок?
Організація отримала передоплату за товар, кошти по передоплаті повертаються іншій організації (не покупцю). Чи коригувати ПДВ?
Комунальне підприємство надає послуги з вивезення твердих побутових відходів населенню та іншим споживачам. Чи поширюється з 01.01.2019 р. касовий метод нарахування зобов’язань з ПДВ на такі послуги?
Платник податку перерахував передоплату за товар згідно з договором купівлі-продажу в січні, постачальник зареєстрував в ЄРПН податкову накладну на дату першої події. Проте товар був поставлений у березні. Коли у платника податку виникає право на податковий кредит?
Чи потрібно коригувати податковий кредит у разі списання безнадійної кредиторської заборгованості покупцем?
Платник податку планує здійснити продаж об’єкта нежитлової нерухомості, що обліковується у нього на балансі як необоротний актив. При цьому договірна вартість цього об’єкта є меншою за його оціночну вартість згідно з актом оцінки майна, але більшою за балансову (залишкову) вартість. За якою вартістю визначається база оподаткування ПДВ у цьому випадку та на яку дату визначати податкові зобов’язання, якщо оплату за договором буде здійснено кількома платежами?
Новостворене підприємство (загальна система оподаткування) займається розробкою програмного продукту. При цьому планується отримувати дохід більше 1 млн грн. Чи потрібно такому підприємству реєструватися платником ПДВ, якщо воно здійснює виключно діяльність з розробки програмної продукції, яка звільнена від оподаткування ПДВ?
Підприємством було придбано товари та використано їх у періоді, коли здійснювалися тільки оподатковувані ПДВ операції. Проте сума ПДВ за податковою накладною, складеною на придбання цих товарів, була включена підприємством до податкового кредиту лише після її реєстрації постачальником в ЄРПН. І це відбулося у періоді, коли підприємство вже здійснювало звільнені від оподаткування ПДВ операції. Чи застосовується норма ст. 199 ПКУ щодо пропорційного віднесення сум податку до такої податкової накладної?
З якого часу починає застосовуватися відповідальність за порушення терміну реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, якщо її/його реєстрацію зупинено?
Який порядок заповнення розрахунку коригування у разі виправлення обсягу постачання зведеної податкової накладної, складеної у зв’язку з частковим використанням придбаних товарів у звільнених від оподаткування ПДВ операціях?
Чи можливо виправити помилку, зазначену в Повідомленні про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено?
У декларації з ПДВ «зависло» від’ємне значення ПДВ, яке було виявлено у вересні 2015 р. (не включено податкову накладну за травень 2015 р.) після того, як уже не було можливості включити його в додаток 2 до декларації з ПДВ і збільшити реєстраційну суму. Підприємство подало уточнюючий розрахунок, яким суму за такою податковою накладною було включено до р. 21 декларації, проте до ЄРПН вона не потрапила, внаслідок чого виникла велика розбіжність між даними з ЄРПН і р. 21. Як можна виправити таку розбіжність?
Підприємство переведено зі спрощеної на загальну систему оподаткування 29.09.2017 р. Як повернути кошти з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ, що були перераховані 21.12.2017 р. (після переходу) на рахунок, який був дійсний при спрощеній системі і не був закритий при переведенні на загальну систему?
Платник ПДВ помилково перерахував кошти, які потрібно було сплатити за декларацією з ПДВ за липень 2018 р., на бюджетний рахунок замість того, щоб сплатити кошти на електронний рахунок. Чи має такий платник податків право повернути кошти на власний поточний рахунок для поповнення в подальшому ними електронного рахунку в системі адміністрування ПДВ? Якщо платник податків також помилково перерахував на бюджетний рахунок ПДВ суму, яку потрібно було перерахувати на інший податок, чи може він подати заяву на перерахування коштів на правильний рахунок або повернути їх на поточний рахунок?
Постачальник у травні 2018 р. відвантажив товар та склав податкову накладну. Згодом було виявлено помилку — номенклатура в податковій накладній не збігається з видатковою (а саме розфасовка товару — замість 1 кг зазначено 5 кг). Постачальник виписав розрахунок коригування на «зміну номенклатури», в якому зазначив правильну інформацію щодо розфасовки товару. Розрахунок коригування було складено датою «травень 2018 р.», але зареєстрований він у ЄРПН у серпні 2018 р. Чи застосовується штраф за несвоєчасну реєстрацію такого розрахунку коригування, якщо в ньому немає збільшення/зменшення суми податку?
Підприємство отримало 50 % передоплати за послуги у березні, згодом ще 50 % — у липні (податкові накладні, складені та зареєстровані обидва рази). У серпні підприємством укладено із покупцем додаткову угоду на зменшення ціни цих послуг і підписано акт надання послуг за меншою ціною. Надміру перераховані кошти покупець просить повернути на його поточний рахунок. Як правильно скласти розрахунки коригування в цьому випадку?
Постачальник повернув платнику податку кошти 10.08.2018 р,. які були сплачені 30.06.2015 р. і на дату отримання яких виписано податкову накладну. Чи можливо зареєструвати до такої податкової накладної рахунок коригування після закінчення 1095 днів з дати її складання? Як платнику податку зменшити податковий кредит?
Приватний заклад вищої освіти надає платні освітні послуги з неформальної освіти, які включають проведення лекцій, консультацій, тренінгів та практикумів. При цьому послуги надаються як фізичним, так і юридичним особам, наприклад, для підвищення кваліфікації їх працівників. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операції з постачання таких послуг?