Запитання - відповіді

Коли строки розрахунків подовжуються
Чи можливо подовження строків надходження виручки в іноземній валюті або товарів по імпорту?
Ірина Бочко , головний державний ревізор-інспектор

Строки розрахунків за експортними та імпортними операціями визначено Законом № 185, відповідно до статей 1 та 2 якого встановлено 180-денний строк надходження виручки резидентів у іноземній валюті та товарів по імпорту. Крім того, Нацбанк України має право запроваджувати на строк до шести місяців інші строки розрахунків, ніж ті, що визначено цими статтями.

Частиною першою ст. 6 цього Закону передбачено можливість продовження строків надходження валютної виручки чи товару по імпорту центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку за окремими операціями, зокрема, у разі виконання резидентами операцій за договорами виробничої кооперації, консигнації, комплексного будівництва, тендерної поставки, гарантійного обслуговування, поставки складних технічних виробів і товарів спеціального призначення.

Висновок щодо віднесення операцій резидента до таких, що здійснюються за договорами виробничої кооперації, консигнації, комплексного будівництва, тендерної поставки, гарантійного обслуговування, поставки складних технічних виробів і товарів спеціального призначення, та продовження встановлених строків видається Мінекономрозвитку України.

Порядок віднесення операцій резидентів до таких, що здійснюються за договорами виробничої кооперації, консигнації, комплексного будівництва, тендерної поставки, гарантійного обслуговування, поставки складних технічних виробів і товарів спеціального призначення, а також умови видачі висновків щодо перевищення законодавчо встановлених строків проведення розрахунків за такими операціями затверджено постановою № 1409.

Таким чином, суб’єкт ЗЕД, який здійснює операції за договорами виробничої кооперації, консигнації, комплексного будівництва, тендерної поставки, гарантійного обслуговування, поставки складних технічних виробів і товарів спеціального призначення, має право на подовження строків розрахунків. Підставою для продовження строків є висновок Мінекономрозвитку України.