Запитання - відповіді

Застосування коефіцієнта
Чи правомірне застосування коефіцієнта 0,3 до ставок рентної плати за спецвикористання води суб’єктом господарювання, який здійснює централізоване постачання холодної та гарячої води і водовідведення для населення, підприємств та інших споживачів на підставі ліцензії на централізоване водопостачання?
Діана Туганова , головний державний ревізор-інспектор відділу методологічного супроводження адміністрування ресурсних, рентних платежів та місцевих податків

Ставки рентної плати застосовуються у розмірах, які визначено п. 255.5 ст. 255 Податкового кодексу. Житлово-комунальні підприємства застосовують до ставок рентної плати коефіцієнт 0,3 (п. 255.7 цієї статті).

Житлово-комунальні підприємства — суб’єкти господарювання, які безпосередньо виробляють, створюють та/або надають житлово-комунальні послуги (застосовується до розділу IX Податкового кодексу) (пп. 14.1.59 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Таким чином, у разі визначення за реєстраційними даними господарської діяльності суб’єкта господарювання за основними видами діяльності як виробника та постачальника комунальних послуг у частині централізованого постачання холодної та гарячої води такий суб’єкт господарювання має право обчислювати податкові зобов’язання з рентної плати за обсяги води, які використовуються на поповнення систем централізованого водопостачання, із застосуванням до ставок рентної плати коефіцієнта 0,3, передбаченого п. 255.7 ст. 255 Податкового кодексу.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання