Запитання - відповіді

Дохід від курсових різниць
Чи враховуються при формуванні фінрезультату до оподаткування доходи від курсових різниць при продажу облігацій внутрішніх державних позик, номінованих в іноземній валюті?

Відповідно до пп. 14.1.441 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу державні цінні папери — облігації внутрішніх і зовнішніх державних позик та казначейські зобов’язання України, емітовані центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику.

Згідно з п. 3 ст. 10 Закону № 3480 облігації внутрішніх державних позик України (далі — ОВДП) — це державні цінні папери, що розміщуються виключно на внутрішньому фондовому ринку і підтверджують зобов’язання України щодо відшкодування пред’явникам цих облігацій їх номінальної вартості з виплатою доходу відповідно до умов розміщення облігацій. Номінальна вартість облігацій внутрішніх державних позик України може бути визначена в іноземній валюті.

Державні облігації України належать до боргових цінних паперів (пп. 2 п. 5 ст. 3 Закону № 3480).

Положеннями Кодексу не передбачено коригування фінрезультату до оподаткування на суму курсових різниць за операціями в іноземній валюті, тому такі операції відображаються згідно з правилами бухобліку.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання