Запитання - відповіді

Зміна системи оподаткування
Підприємство з ІІ кварталу перейшло зі сплати єдиного податку четвертої групи на загальну систему оподаткування. Чи включаються при коригуванні фінрезультату до оподаткування суми, отримані платником у ІІ кварталі, якщо послуги було надано у І кварталі при застосуванні строщеної системи оподаткування?

Згідно з пп. 140.5.12 п. 140.5 ст. 140 Податкового кодексу фінрезультат податкового (звітного) періоду збільшується на суму доходу, отриманого як оплата за товари (роботи, послуги), відвантажені (надані) під час перебування на спрощеній системі оподаткування.

Відповідно до п. 291.4 ст. 291 цього Кодексу суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на платників єдиного податку першої, другої, третьої та четвертої груп.

Податковим кодексом не передбачено винятків щодо незбільшення фінрезультату до оподаткування на суму доходу, отриманого на загальній системі оподаткування як оплата за товари (роботи, послуги), відвантажені (надані) під час перебування на спрощеній системі оподаткування, для платників податку на прибуток, які перейшли зі спрощеної системи оподаткування — сплати єдиного податку четвертої групи.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання