Запитання - відповіді

Продовження строків надходження валюти
За яких обставин можуть бути про­довжені строки надходження валютної виручки або товару за імпортом?
Ірина Бочко , головний державний ревізор-інспектор

Частиною першою ст. 1 та ст. 2 Закону № 185 встановлено 180-денний строк розрахунків за експортними, імпортними операціями.

При цьому Нацбанк України має право запроваджувати на строк до шести місяців інші строки розрахунків, ніж ті, що визначені частиною першою ст. 1 та ст. 2 Закону № 185.

Водночас відповідно до абзацу першого ст. 6 цього Закону строки, зазначені у статтях 1 і 2 Закону або встановлені Нацбанком України відповідно до цих статей, можуть бути продовжені центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку, у разі виконання резидентами операцій за договорами виробничої кооперації, консигнації, комплексного будівництва, тендерної поставки, гарантійного обслуговування, поставки складних технічних виробів і товарів спеціального призначення.

Механізм віднесення операцій резидентів до таких, що здійснюються за договорами виробничої кооперації, консигнації, комплекс­ного будівництва, тендерної поставки, гарантійного обслуговування, поставки складних технічних виробів і товарів спеціального призначення, а також умови видачі висновків на перевищення строків, зазначених у статтях 1 — 2 Закону № 185 або встановлених Нацбанком України відповідно до вищезазначених статей, визначені Порядком № 1409.

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

Закон № 185 — Закон України від 23.09.94 р. № 185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті». Порядок № 1409 — Порядок продовження строків розрахунків за зовнішньоекономічними операціями, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2007 р. № 1409. Інструкція № 136 — Інструкція про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, затверджена постановою Правління Нацбанку України від 24.03.99 р. № 136

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання