Запитання - відповіді

Визначення фінрезультату сільгоспвиробниками
Як розраховується показник рядка 02 декларації сільськогосподарським виробником, який обрав річний податковий (звітний) період?

Платники податку на прибуток — виробники сільськогосподарської продукції, які обрали річний податковий (звітний) період відповідно до пп. 137.4.1 п. 137.4 ст. 137 Податкового кодексу, складають та подають з відповідною декларацією фінзвітність за перше півріччя минулого звітного року, за минулий звітний рік та за перше півріччя поточного звітного року (абзац третій п. 46.2 ст. 46 цього Кодексу).

Згідно з абзацом 11 пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу виробники сільгосппродукції, які обрали річний податковий (звітний) період, фінрезультат до оподаткування за податковий (звітний) період обчислюють шляхом зменшення фінрезультату за минулий звітний рік на фінрезультат за перше півріччя такого року та збільшення на фінрезультат за перше півріччя поточного звітного року, що визначені відповідно до ПБО та МСФЗ.

Отже, показник рядка 02 «Фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), (+, –)» декларації розраховується за алгоритмом: фінрезультат за минулий звітний рік «–» фінрезультат до оподаткування за перше півріччя минулого року «+» фінрезультат за перше півріччя поточного звітного року.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання